Reklamní sdělení
Araven - bazar, antikvariát.https://www.araven.czRozcestník internetových obchodů slouží jako křižovatka e-shopů, s kterými spolupracujeme a kter
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.

 

BYDLENÍ KRÁLÍČKA

Králíček je už větší zvířátko a proto potřebuje přiměřeně velkou klec (králíkárnu). Minimální velikost klece je od 100x60 (délka x šířka), pokud králíček nebude mít moc možností j se proběhnout doporučuji i větší, aby byl skutečně spokojený. Beránek je inteligentní tvor, který je schopen se naučit mnoho věcí. Pokud se mu budete aspoň první dva měsíce pravidelně věnovat a vychovávat jej, získáte příjemného společníka. Proto je dobré mu pomoci, králíčkovi kromě jeslí na seno dopřejte i boudičku, kde bude moct odpočívat, nebo na ní jen tak sedět. Do klece doporučuji dát i králičí záchod s peletkami, kam se časem naučí chodit a vám stačí pro čistotu klece jednou denně záchod vyměnit. Dále existují přípravky působící proti případnému zápachu záchůdku, které se nasypou pod peletky a veškeré pachy eliminují.

KRMENÍ

 Jak již bylo řečeno, králíček potřebuje jesle pro nepřetržitý denní příjem sena. Seno je základ krmné dávky. Králíčkům můžete přilepšit granulkami, nejlépe bezobilnými a jídelníček můžete zpestřit zeleninou v přiměřeném množství (denně stačí kousek mrkvičky). Pozor ne každá zelenina je vhodná. Ovoce používejte spíše jako pamlsek. Střeva králíčka jsou velmi citlivá a velké množství krmných doplňků by mu mohlo vážně uškodit. Králíci jsou velmi mlsní, naučíte-li si je krmit převážně zeleninou, ovocem a granulemi, mohou vám pak odmítat seno. Proto všeho s mírou. V létě přijde králíčkům vhod čerstvá pastva a bylinky. U králičích miminek a králičího dorostu je dobré podávat granulky pravidelně a to vhodnou denní dávku až do věku šesti měsíců. Králíček je ve vývoji a pro jeho dlouhý život by toto období mělo být podpořeno příkrmem

PREVENCE NEMOCÍ

 Mezi nejběžnější problém králíků je patří kokcidióza. Střevní kokcidióza postihuje nejčastěji tenké střevo králíka a svou přítomností otevírá cestu dalším nemocem. Prevencí může být i okyselování pitné vody, které pomáhá tlumit bakteriální infekce. Přidáváním Acidomixu do vody se zvyšuje odolnost proti kokcidióze. Bylinný preparát Emanox zlepšuje zdraví sliznice trávicího traktu. Králíčci jsou náchylní ke změnám, stres jim může přitížit a snadno se jim pak kokcidie přemnoží.

Další prevencí je očkování proti králičímu moru a myxomatóze.